יום שני, 8 באוגוסט 2011

מה זה תוכניות שותפים – Affiliate ?

אלפי עסקים מסביב העולם מנסים להגיע ללקוחות הפוטנציאליים בדרכים שונות, אם זה ע"י פרסום ברדיו או בערוצי טלויזיה. יש אין סוף אפשרויות פרסום מכל סוג, אם זה הדפסת חולצות, כרטיסי ביקור או פרסום באינטרנט! פרסום באינטרנט, אני מדבר על הוצעה כספית על בניית אתר או אתרים, בניית קמפיינים פרסומיים בגוגל אדוורדס או פרסומות באתרים שונים ובמנועי חיפוש, אבל כל זה עולה כסף, ולא מעט כסף. גם אם למוצר אין הרבה תחרות עדיין הפרסום עולה כסף. העלות הפרסום הוא קודם הוצעה כספית ואז אולי העסק מצליח להביא מספיק לקוחות ביחס להוצאה כספית שהושקעה כדי להרוויח או לחסות את הוצאותיו.
אחת השיטות להוזלת העלויות פרסום והקטנת סיכון השקעה כספית לפרסום הוא עברת סיכון למישהו אחר.
כמה חכם לא ?
זהו הבסיס העיקרי שמתבסס תוכניות affiliate – תוכניות שותפים באינטרנט.


תוכניות שותפים הינו מודל עיסקי מעולה לכל עסק או חברה שלא מעוניינת להסתכן בהוצעות כספיות על פרסום וניסוי של מכירת מוצר.
אפילייטים – או בעברית משווקים, אחראיים על הפניית הלקוחות לאתר של עסק וביצוע של פעולה כלשהי שנקבע מראש, שעבורו עסק מוכן לשלם עמלה הקבוע מראש.
זה יכול להיות מכירת מוצר, מילוי טופס עם שם ומספר טלפון, הרשמה לאיזה שירות בתשלום או בחינם, הורדת תוכנה למחשב או כל דבר אחר שאתם יכולים רק לחשוב עליו.
בקיצור, פעולה כלשהי שקבע בית העסק שעבורו מוכן לשלם X כסף אם לקוח פוטנציאלי שהופנה אליו והלקוח ביצע את פעולה הדרושה.

כך בית העסק משלם עבור תוצאות בלבד וחוסך מעצמו את הוצעה כספית גדולה על פרסום ללא תוצאות מובטחות.

התפקיד של affiliate להפנות גולשים לאתר של העסק כדי שהם יבצעו שם את פעולה הדרושה כדי שאנו נקבל את העמלה. זה יכול להיות ממילוי טופס פשוט, הרשמה לשירות או רכישת מוצר כלשהו.
לכן תפקיד של המשווק אפילייט להפנות גולשים פוטנציאלים שמחפשים את השירות כלשהו לבית העסק המתאים. במידה וגולש ביצע פעולה כלשהו שקבוע מראש אנחנו מתוגמלים בהתאם.

בתי עסק מוכנים לשלם עמלות גבוהות כדי שנביא להם לקוחות.
כדי לצפות ברשימת בתי עסק המפעילים את תוכניות שותפים עליכם להיכנס לאתר של WeSell או של ClickOn, להירשם חינם, לבחור בית העסק שאתם מעוניינים לשווק ואתם בדרך הנכונה כדי להרוויח כסף מתוכניות השותפים.

אתרים חשובים נוספים: WeSell | ClickOn | ClickBank | GetResponse

אם ברצונך ללמוד את התחום באופן מקצועי אני ממליץ על קורס חינם מטעם הגדול מכולם בתחום הזה בארץ ובעולם בכלל, רן ארוסי, ממייסדי מכללת קליקים.


אין תגובות: